دارایی پنجاه هزار میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام در بخش املاک

مدیر عامل سازمان اموال و املاک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: میزان دارایی های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در بخش اموال و املاک پنجاه هزار میلیارد تومان است.

عارف نوروزی در مراسم تودیع و معارفه رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان بوشهر افزود: ساختار جدید ستاد اجرایی فرمان امام شامل یک مجموعه صد نفری است که سیاست گذاری و نظارت بر اجرای فعالیت های این نهاد را بر عهده دارد.

وی اظهار داشت: با اصلاح ساختار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، این نهاد از یک مجوعه ملک فروشی به یک جریان اقتصادی تبدیل شده است.نوروزی تصریح کرد: گروه اقتصادی تبلیغ دارای پنج زیر مجموعه شامل ساختمان، I C T، نفت و انرژی، صنعتی و مالی است که از بخش های مهم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است.

وی ادامه داد: بنیاد برکت نیز از دیگر زیر مجموعه های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است که وظیفه محرومیت زدایی و توانمند سازی مناطق کمتر توسعه یافته را بر عهده دارد و برای سه سال آینده هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این بخش پیش بینی شده است.

مدیر عامل سازمان اموال و املاک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: در ساختار جدید، دارایی های سنتی به سرمایه گذاری های نوین  و ورود به عرصه های جدید تبدیل می شود.

نوروزی افزود: طبق یک برنامه سه ساله از سال 88 تا نود، ده میلیون متر مربع  برنامه ساخت و ساز در دستور کار داریم.

وی اظهار داشت: تغییر تکونولوژی ساخت، حذف واسطه ها و دعوت مستقیم از سرمایه گذاران، تولید انبوه مسکن، ساخت پالایشگاه  و... از اهداف مهم در ساخت و ساز های آتی است.

نوروزی با اشاره به اینکه 800 میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام در شرکت های بورسی است تصریح کرد: در حال حاضر 16 درصد سهام بانک پارسیان، 15 درصد سهام بیمه ملت، 11درصد سهام بانک کار آفرین، 5 درصد سهام ایران خودرو و... در اختیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است.

نوروزی با اشاره به برنامه های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در مناطق نفتی و گازی استان بوشهر گفت: طبق برنامه، 60 هزار واحد مسکونی در مناطق پارس شمالی و جنوبی برای رفع نیازهای آتی این مناطق در دستور کار داریم.استاندار بوشهر نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه نهاد های تحت امر مقام معظم رهبری در کشور گفت: وجود موسسه هایی همچون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در کشور یک امر ضروری است

/ 0 نظر / 122 بازدید